בדיקת שלט למזגן עם סרטון הדגמה

המזגן לא מגיב לפקודות השלט? לפני שרצים לקרוא לטכנאי ולהוציא כספים כדי לבדוק את תקינות השלט, בדקו האם הסוללות תקינות ומונחות היטב במקומם, נקו בזהירות את עינית השלט ובדקו בעזרת מצלמת הטלפון הסלולרי האם הנורית מהבהבת כשלוחצים (ראו דוגמה בסרטון), זאת ועוד מספר פתרונות אפשריים עבור בדיקת שלט למזגן בהמשך הכתבה.

לפני שמזמינים טכנאי בצעו מספר פעולות לבדיקת שלט למזגן

בדקו את סוללות השלט: האומנם לרוב אורך חייהם של סוללות הוא ארוך ואנו לא נוהגים להחליף סוללות בכל יום, אבל לעתים קורה שהשלט נופל או מקבל מכה ובעקבות כך הסוללות זזות ממקומן לכן חשוב לוודא שהסוללות תקינות ויושבות בדיוק במקום המסומן להם.

בדיקת תקינות שקע החשמל: הכוונה לבדיקה ויזואלית פשוטה בלבד שמטרתה לוודא האם השקע מוליך, בדקו האם יש נורית שדולקת ביחידת המזגן במידה וכן סיימתם, במידה ולא חברו מכשיר חשמלי אחר לשקע החשמל ובדקו האם עובד, במידה וכן עברו לשלב הבדיקה הבא, במידה ולא, יש בעיה בשקע ועליכם לקרוא לחשמלאי מוסמך לבדיקה.

ניתוק המזגן מהחשמל: פתרון קלאסי שנעשה בו שימוש ברוב מכשיר החשמל בכך שמנתקים את היחידה, במקרה שלנו המזגן למספר דקות ואז מחזירים את התקע למקומו, ניתוק המזגן מהמתח החשמל מבצע סוג של ריענון קטן ועשוי לפתור את התקלה.

בדקו את תקינות השלט בעזרת הטלפון הנייד: הפקודה מועברת בעזרת אור אינפרא אדום שלא נקלט בעיניים שלנו אבל כן נקלט במצלמת הטלפון הנייד, לכן בצעו את השלבים הבאים :

  1. הדליקו את המצלמה בטלפון הנייד שלכם
  2. כוונו את שלט המזגן לעבר מצלמת הטלפון האחורית
  3. לחצו על כפתור ההדלקה
  4. כשאתם מביטים לעבר המסך בטלפון, תוכלו להבחין באור האינפרא היוצא מהשלט במידה והוא תקין, ובכך תדעו  אם יש בעיה בשלט.

במידה והתקלה היא בשלט, תוכלו לנסות להשתמש בשלט אוניברסלי ובכך לפתור את הבעיה במינימום עלות,

הדלקת שלט מזגן

המזגן עדיין לא מגיב? יתכן והבעיה בעינית הפנימית של המזגן

במצב זה אתם זקוקים לטכנאי מזגנים מוסמך, אך לפני שרצים להזמין, בדקו האם המזגן באחריות? במידה וכן עדיף לבצע את התיקון במסגרת האחריות בכדי לשמור על המשך קיומה.

תיקון החלפת עינית הוא תיקון יקר שעשוי לנוע בין 500-700 ש"ח כולל מע"מ, על כן מומלץ לוודא שזו הכן הבעיה לפני שניגשים להחליף חלקים.

חברת יד הקור מנוהלת ע"י דוד חיימוב טכנאי מזגנים מורשה ומוסמך מטעם כל החברות הגדולות בארץ: אלקטרה, טורנדו, פמילי, תדיראן ועוד, ונשמח לעמוד לשירותכם בכל תקלה ובעיה אנו זמינים לשירותכם בטלפון וגם בוואטסאפ במספר: 054-7360560