המזגן לא מחמם? כך תפעלו

החורף הגיע, אתם מדליקים את המזגן אך הוא לא מחמם? לפני שאתם רצים להזעיק טכנאי, קראו את המאמר הבא ותמצאו רשימה של תקלות נפוצות אשר יכולות למנוע חימום תקין על ידי המזגן, ותוכלו לחסוך קריאות שירות מיותרות ויקרות.

יד הקור

 

פילטרים סתומים

פילטרים אשר נסתמים מאבק ולכלוך גורמים לחיישנים הפנימיים של המזגן להפסיק לעבוד שכן החיישן מזהה אוויר חם אשר כלוא בתוך המזגן ומעביר אותו למצב של השהיה. מצב כזה יכול לגרום לסוללת המאייד להתקע וכך המזגן לא מצליח למשוך את האוויר מתוך החלל של החדר.

לכן חשוב מאוד להקפיד על ניקוי הפילטרים, גם בחורף וגם בקיץ, לפחות פעם בחצי שנה. אם לא מקפידים על כך, עם הזמן יתחילו לא מעט תקלות והתיקונים יהפכו להיות יקרים ומורכבים.

בעיות הקשורות לכיוון השלט

פעמים רבות צרכנים מזהים כי המזגן לא מחמם ומזעיקים טכנאי אשר מגלה כי מדובר רק בשלט שאינו מכוון נכון. זכרו כי עליכם לא רק להעלות את הטמפרטורות, אלא גם להעביר את השלט למצב של חימום. במידה ואתם רואים כי המזגן נכנס למצב של השהיה נסו להעלות בכל פעם מעלה אחת ובדקו האם הוא עדיין משהה את עצמו. מצ"ב תרשים חיווים.

חיווים של שלט מזגן

מחסור בגז

בקיץ המאייד של המזגן עובד באופן רצוף, אך בחורף הוא עובד רק כאשר החיישנים מזהים טמפרטורה של 40-50 מעלות, ואז המנוע מופעל. כאשר יש מחסור בגז, החיישן לא מקבל את החום הגבוה לו הוא זקוק ולכן היחידות הפנימיות של המזגן לא יצליחו לפעול כראוי.

זו תקלה שאתם לא יכולים לפתור לבד. יש להזמין טכנאי מזגנים מקצועי על מנת שיבדוק מה המקור של הדליפה ולבצע מילוי של גז בהתאם. שימו לב כי לעיתים מקור הדליפה הוא בלאי חמור של הצינורות, במיוחד במזגנים ישנים, ובמקרים כאלו פעמים רבות עדיף לרכוש מזגן חדש ולא לבצע תיקון או החלפה של הצינורות.

מילוי גז יעלה בדרך כלל בין 400-650 ש"ח, ובמזגנים אשר יוצרו לפני שנת 2007 אשר משתמשים בגז ישן העלות יכולה להיות הרבה יותר גבוהה.

סליל חימום תקול

סליל החימום מעביר את המזגן ממצב של קירור לחימום, ובמידה והוא תקול הוא לא יצליח לבצע את ההעברה הזו. החלפה של סליל חימום הינה פשוטה ותעלה בדרך כלל בין 350-450 ש"ח.

נזילת מים בחורף

במידה ובחורף מזהים נזילת מים מהיחידה החיצונית של המזגן, חשוב להבין כי זו לא תקלה. במקרים בהם הדליפה מפריעה אם היא נופלת למרפסות שכנים או חניונים יש להתקין מערכת ניקוז, עניין שלרוב יעלה בין 300 לבין 600 ש"ח תלוי במורכבות וסוג האמבטיה הדרושה.

ועוד טיפ לסיום – לפני שאתם מזמינים טכנאי, פרטו את התקלה בטלפון כמה שניתן וקבלו ממנו הערכה לפני שהוא מגיע כך שתוכלו להשוות מול אחרים.