המזגן לא מקרר? קבלו 7 סיבות מרכזיות

הגעתם לימי הקיץ החמים, עומס החום כבד והמזגן שלכם לפתע לא מקרר? אם כן, אתם לא לבד. מדובר באחת התקלות הנפוצות אותה שומעים טכנאי המזגנים בעונת הקיץ, אך לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, קראו את המאמר הבא ותוכלו להבין מהן התקלות שיכולות למנוע מהמזגן לקרר כראוי, ומה ניתן לעשות.

שלט לא מכוון על מצב קירור

זה אולי נשמע לכם מוזר, אך זו קריאת שירות שטכנאים רבים מכירים. הם מגיעים אל בית הלקוח ואז מבינים כי שלט המזגן כלל לא מכוון למצב של קירור. הזמנה של טכנאי עבור "תקלה" כזו הינה מיותרת שכן עליכם לשלם דמי ביקור עבור הטכנאי.

לכן, שימו לב כי כפתור השלט מכוון על מצב קירור (ברוב המזגנים מדובר בכפתור עם אייקון של פתית שלג), והטמפרטורות מתאימות. הפחתה של הטמפרטורה במזגן מבלי לשנות את כפתור למצב קירור לא תעזור.

חיווים של שלט מזגן

וודאו שהחלונות ופתחי האוויר סגורים היטב

בכדי שהמזגן יוכל לעבוד בצורה אפקטיבית ולקרר, רצוי לוודא שחלל הפנים יהיה סגור, ז"א חלונות דלתות או כל אזור שמאפשר לאוויר להיכנס פנימה יהיה סגור ובכך פעולת הקירר תעבוד באופן מקסימלי.

פילטר סתום (מסננים)

פילטר סתום לא יאפשר למזגן לקרר את האוויר כמו שצריך, והוא גם עשוי לגרום למאמץ רב יותר של המדחס, מה שעלול להרוס אותו בסופו של דבר. לכן אחת לחצי שנה כדאי לבצע ניקוי של הפילטר, ואפשר לבצע זאת לבד ללא איש מקצוע.

ניקוי פילטרים של מזגן

 

מחסור בגז

הבעיה הנפוצה ביותר אשר מובילה לקירור שאינו מספק הינה מחסור בגז. אם יש דליפת גז קלה, ניתן לבצע מילוי גז ולפתור את הבעיה, אך אם מדובר בדליפה גדולה או בבלאי משמעותי מאוד של צינורות הגז, ייתכן כי הרבה יותר משתלם לרכוש מזגן חדש מאשר לבצע את התיקון.

אז כמה זה אמור לעלות? לרוב, מילוי גז יעלה בין 350-650 ש"ח, וההפרשים תלויים בכמות הגז, המיקום שלו וסוג הגז הנדרש (לשם השוואה, גז למזגנים ישנים עולה כמעט פי 2 מגז למזגנים חדשים).

תקלה בכרטיס האלקטרוני של המאייד

תקלה בכרטיס האלקטרוני של המאייד יכולה לגרום לסוללה לאבד את הרגישות שלה, מה שיגרום לכך שהמעבה החיצוני לא יתחיל לעבוד והמזגן לא יצריך לקרר את האוויר. תקלה כזו היא לא ברת תיקון ובמקרה כזה יש להחליף לחלוטין את החלק.

תקלה בכבל התנעה של המדחס ובסטארט ההתנעה

במידה ויש תקלה בכבל אשר מתניע את המדחס, יש לבצע החלפה של הכבל, ואם כבר מבצעים החלפה כזו, אנו ממליצים להוסיף סטארט התנעה חיצוני כך שלא תהיו זקוקים להזמנה של בעל מקצוע בכל פעם מחדש.
לרוב, החלפה של כבל ההתנעה תעלה כ 350 ש"ח, והחלפה של סטארט ההתנעה תעלה כ 650 ש"ח, אך אם תבקשו לבצע החלפה של שני הרכיבים יחד, העלות המשותפת תעמוד על ככ 650 ש"ח כך שזה הרבה יותר משתלם.