חיסכון במזגן בחורף בעזרת כמה פעולות פשוטות

חיסכון במזגן בחורף בעזרת כמה פעולות פשוטות: הפעלה של המזגן בעונת החורף יכולה להיות הרבה יותר חסכונית ממה שאתם חושבים. אתם יכולים להפעיל את המזגן בבית שלכם בחורף בצורה הרבה יותר נכונה ולחסוך לא מעט כסף. איך עושים את זה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

יד הקור תיקון והתקנת מזגנים

 

חיסכון במזגן בחורף בעזרת כיוון המזגן

בעונת החורף חשוב להקפיד לכוון נכון את המזגן לטמפרטורה של בין 22-25 מעלות. עליכם להבין כי כל מעלה בה אתם מעלים את הטמפרטורה של המזגן, מעלה את צריכת החשמל שלכם באופן משמעותי מאוד. לכן ההמלצה היא להישאר על בין 22-25 מעלות, ובכל מקרה לא לעלות יותר מ 27 מעלות, הדבר ייקר באופן משמעותי מאוד את חשבון החשמל שלכם.

השתמשו במצב I Feel

אם תלחצו על השלט למצב I Feel ומניחים את השלט במקום נמוך יחסית, המזגן יפעל בצורה נכונה יותר. הסיבה היא פשוטה – חום בדרך כלל עולה למעלה ולכן לעיתים החיישנים מזהים כי הטמפרטורה בחדר הגיע לטמפרטורת היעד, כאשר בפועל בחלקים הנמוכים של החדר לא מרגישים את אותו חום. בצורה הזו מונעים השהיות לא נכונות של המזגן וכך נוצר חיסכון בחשמל שכן כל הדלקה וכיבוי של המזגן מובילים לצריכת חשמל גבוהה יותר.

אפשרות נוספת היא כמובן תליה של מד טמפרטורה בחדר שיאפשר לכם לדעת את מידת החום המדויקת ולכבות או להדליק את המזגן על פי הצורך.

הקפידו על ניקוי הפילטרים

אחד הפרמטרים המשפעים לחיסכון במזגן בחורף הוא התחזוקה, את הפילטרים של המזגן ניתן לנקות בקלות מאוד. שולפים אותם מתוך היחידה ומנקים תחת זרם מים. אם אתם לא יודעים כיצד להוציא אותם, בקשו הדרכה ממישהו שמבין על מנת שלא לשבור את מכסה המזגן בטעות.

בעונת החורף יש משמעות הרבה יותר גדולה לניקוי של הפילטרים, שכן הם משפיעים בעיקר על פונקציות החימום. אם הפילטרים יהיו סתומים למזגן יהיה הרבה יותר קשה לפעול, וכן בשל העובדה שהמדחס יצטרך להפעיל יותר מאמץ, ישנו סיכון הרבה יותר גבוה להרס של המזגן.

בדקו את תקינות המזגן

בין מעברי העונות כדאי מאוד לבדוק את תקינות המזגן ולבצע ניקוי של הסוללות ובדיקות תחזוקה. כאשר מקפידים לבצע את הבדיקות ופעולות התחזוקה בזמן ניתן לשמור על המזגן לאורך זמן רב יותר ולהפחית את המאמץ שלו, מה שיוביל לחסכון בחשמל.

התקינו את המזגן במקום בו תנועת האוויר אינה נחסמת

כאשר מבצעים את ההתקנה של המזגן חשוב לבצע את ההתקנה של המדחס החיצוני במקום בו אין קיר אשר חוסם את תנועת האוויר. במידה וישנה חסימה כזו, האוויר הקר יחזור חזרה פנימה וכך יעילות המזגן תפחת וצריכת החשמל תעלה.

רכשו מזגן בעל דירוג אנרגטי גבוה A

אם אתם עומדים לרכוש מזגן חדש, הקפידו לבחור במזגן בעל דירוג אנרגטי A. דירוג אנרגטי גבוה, במיוחד במזגנים גדולים, יכול להיות משמעותי מאוד לצריכת החשמל שלכם.