מזגן מרעיש? לפניכם מספר סיבות ופתרונות

המזגן שלכם מרעיש? מצד אחד קשה לכם להרדם בלילה עם הרעש, ומהצד השני כאשר המזגן כבוי החום לא מאפשר לכם להירדם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון. צוות יד הקור הכין עבורכם מידע מקצועי שיאפשר לכם להבין מדוע המזגן מרעיש, ומה תוכלו לעשות כדי לפתור את הבעיה.

מדובר בבעיה ממנה סובלים בתי אב רבים בישראל, ובמיוחד עם חום הקיץ הישראלי, חשוב לפתור את הבעיה מוקדם ככל האפשר על מנת שתוכלו להמשיך ליהנות מהחיים בבית ללא כל הפרעות ובקלות רבה יותר, ללא עומס חום המשפיע על המתגוררים בבית.

יחידת המזגן הפנימית

אחד הגורמים מהם יכול להגיע רעש מהמזגן הוא היחידה הפנימית של המזגן. ישנן לא מעט תקלות ביחידה הפנימית הזו אשר יכולות לגרום לרעשים, חלקן תוכלו לתקן בעצמכם ועבור חלקן תהיו חייבים להזמין טכנאי מקצועי. בבעיות כמו לדוגמא פילטרים מלוכלכים או מכסה מזגן שאינו סגור היטב אתם יכולים לטפל בעצמכם ולפתור את הבעיה בקלות, אך ישנן בעיות בהן נדרש טיפול של איש מקצוע כמו בעיה במאיץ אשר מוציא את האוויר הקר או החם, תקלה במנוע של המזגן (אשר לעיתים יכולה להוביל לצורך להחלפת מזגן שכן לא משתלם להחליף את המנוע) או במקרים בהם המזגן קופא כתוצאה מהצטברות קרח.

יחידת המזגן החיצונית

רעשים אשר מגיעים מהיחידה החיצונית של המזגן לרוב פחות נשמעים בבית, אך בהחלט נשמעים בחוץ וגם יכולים להפריע למנוחה של שכנים. גם כאן ישנן בעיות שתוכלו לפתור בעצמכם בקלות, ובבעיות מורכבות יותר תצטרכו להזמין טכנאי מזגנים. לכן כדאי לנסות לבדוק בעצמכם קודם האם התקלה היא משהו שאתם יכולים לפתור לבד, ורק במידה וזה לא מצליח לפנות אל טכנאי מזגנים מקצועי.

ישנם מקרים בהם הרעש פשוט מגיע כתוצאה מפתח אוויר חסום, כך שפשוט תוכלו לשחרר את החסימה. בנוסף, אם היחידה החיצונית לא יושבת בצורה יציבה על התושבת, הדבר יגרום לרעידות של המזגן וכתוצאה מכך לרעש, ולכן תוכלו בעצמכם רק ליישר את היחידה החיצונית ולייצב אותה. לעומת זאת, בבעיות כמו כנף מאוורר שבורה או בעיה במדחס תהיו חייבים להזמין טכנאי מזגנים מקצועי.

בכל מקרה, הצוותים המקצועיים של יד הקור עומדים כאן לרשותכם, בין אם לייעוץ טלפוני ובין אם לפתרון מהיר של רעשים מהמזגן או כל בעיה אחרת התקשרו: 054-7360560.