מילוי גז למזגן

מתי אנו צריכים מילוי גז למזגן? גז הוא מרכיב חשוב וחיוני מאוד לכל מזגן, מדובר בחומר אשר מתקרר או מתחמם על פי הדרישות, ומשפיע על טמפרטורת הצינורות אשר מובילים את האוויר. במידה ובמזגן יש דליפה של גז ויש חוסר בגז, המזגן לא יצליח למזג את האוויר בצורה טובה, ואתם תרגישו כי יוצא ממנו אוויר אשר אינו קר או חם מספיק ולא באמת משפיע על הטמפרטורה בחדר.

תיקון מזגן

דליפת גז מהמזגן יכולה להגרם קודם כל מהתקנה לא נכונה, ולכן חשוב מאוד להקפיד על התקנה רק על ידי מתקינים מקצועיים ומורשים. בנוסף, דליפת גז יכולה להתרחש בעקבות בלאי של מערכת המזגן, ובמזגנים ישנים ניתן לראות חורים או סדקים קטנים בצינורות של המזגן אשר דרכם יכול לדלוף הגז. חשוב לדעת כי במקרים כאלו לא תמיד כדאי לבצע תיקון, ובמיוחד אם המזגן ישן מאוד ייתכן וכבר יהיה עדיף להחליפו וכדאי להתייעץ עם טכנאי מזגנים מקצועי על הנושא.

כמה עולה מילוי גז למזגן?

נכון למועד כתיבת שורות אלו, העלות הממוצעת של מילוי גז למזגן הינה בין 400 לבין 650 ש"ח לא כולל מע"מ.

ההבדלים במחירים שיציעו לכם טכנאים שונים לרוב נובעים מכמה גורמים:

  1. המיקום של המזגן – במידה והמזגן מותקן במקום בעל גישה בעייתית או קשה, המחיר של מילוי גז למזגן כזה יהיה גבוה יותר. לדוגמא, אם מדובר במזגן אשר המנוע החיצוני שלו תלוי על קיר גבוה, ואין גישה מחלון או מרפסת אל המקום, העבודה מורכבת יותר שכן יש צורך בסנפלינג בבניינים גבוהים או טיפוס מסוכן על סולם גבוה ולכן התוספת תהיה בהתאם.
  2. כמות הגז הנדרש – המחיר הסופי שתצטרכו לשלם הוא נגזרת של כמות הגז בה נעשה שימוש. במידה ומדובר במזגן בו הגז התרוקן כמעט לחלוטין, ויש למלא את כולו מחדש, העלות יכולה להגיע גם ל800 ש"ח, אך במידה ומדובר בכמות נמוכה מאוד של גז, העלות יכולה לעמוד גם על 300 ש"ח בלבד. קחו בחשבון כי מזגן מרכזי דורש יותר גז ולכן עבורו מילוי הגז יהיה יקר יותר.
  3. סוג הגז – יש הבדל בין גז המיועד למזגנים ישנים אשר יוצרו עד שנת 2007 לערך, לבין מזגנים שיוצרו מאוחר יותר וכוללים טכנולוגיות חדישות יותר. הגז הישן מכונה R222 והחדש R410, כאשר הישן יקר יותר מהחדש, ולכן גם לעיתים רבות במקרים בהם יש למלא את כל הגז מחדש, העלות תהיה גבוהה מאוד ולא בטוח שזה יהיה משתלם.

לאן בכלל נעלם הגז?

חשוב להבין שהמזגן הוא יחידה סגורה ולכאורה הגז לא אמור לברוח, במידה ויש חוסר בגז הדבר הראשון שיש לעשות הוא לחפש את מקור הדליפה ולתקן אותו, וזה בדיוק מה שאנו ביד הקור מבצעים,  בצורה זו המזגן יוכל להמשיך לתפקד באופן תקין.