חיסכון במזגן בקיץ – חסכון ישיר בחשבון החשמל

בקיץ הישראלי המזגנים עובדים שעות נוספות ואפשר להרגיש זאת היטב בחשבונות החשמל של כולנו, אם זאת בעזרת כמה פעולות פשוטות ניתן גם לשמור  על עבודה אפקטיבית של המזגן וגם לצנן מעט את חשבון החשמל.

אז איך אפשר לבצע חיסכון במזגן בקיץ? קראו את המאמר הבא ותמצאו מספר טיפים שיסייעו לכם לעשות שימוש יעיל וחסכוני בתצרוכת החשמל בקיץ.

הדלקת שלט מזגן

בדקו את הדירוג האנרגטי לפני הרכישה

לפני שאתם רוכשים מזגן חדש, הקפידו לוודא כי הוא בדירוג אנרגטי A. החיסכון בחשמל בדירוג כזה, במיוחד במזגנים גדולים של מעל לשני כוחות סוס, הוא עצום. בכלל, בכל מכשיר חשמלי חדש שאתם רוכשים, בדקו את הדירוג שלו. הדבר יכול לחסוך לכם לא מעט בחשבון החשמל.

חיבור תלת-פאזי

חיבור תלת-פאזי הינו חיבור חשמלי אשר מיועד לצריכת חשמל גבוהה, והוא מתאים למכשירים חדשים. חיבור כזה, ומזגן תלת פאזי יסייעו לכם לנצל את חיבורי החשמל בצורה טובה, לצד יתרונות נוספים של המזגן התלת פאזי כמו פעילות שקטה יותר, התנעה רכה ועוד. מומלץ להתייעץ עם חשמלאי בנושא.

אין צורך לכוון את המזגן על 16 מעלות בכדי לקרר

הגדרה נכונה ומדויקת של הטמפרטורה יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף. הניחו את שלט המזגן במקום נמוך יחסית וכך תוכלו למנוע השהיות חוזרות ונשנות של המזגן ללא צורך, מה שמעלה את צריכת החשמל בכל פעם שמזוהה כיבוי והדלקה.

אל תורידו את המעלות יותר מידי

בכל הורדה של מעלה אחת במד הטמפרטורות אתם מגדילים את צריכת החשמל בכחמישה אחוזים, ולכן אל תמהרו מיד להוריד את הטמפרטורה.

סגרו את הדלתות בבית

הקפידו לסגור דלתות או פתחים דרכם יכנס אוויר חם אל תוך החדר הממוזג. כך תוכלו לקרר את החלל בפחות מאמץ של המזגן ובפחות זמן ולהפחית את צריכת החשמל.

כוונו נכון את פתחי המזגן

את התריסים של המזגן יש לכוון כלפי מעלה. על פי חוקי הפיזיקה, אוויר חם עולה מעלה, ואוויר קר יורד כלפי מטה כך שאם תפנו את כיוון התריסים כלפי מעלה תוכלו לערבל את האוויר באופן הנכון והמהיר ביותר ולחסוך בצריכת החשמל של המזגן.

הצלילו את החדרים

כאשר יש שמש חזקה בחוץ דאגו להצללה של החדרים באמצעות וילונות או תריסים. הדבר יפחית משמעותית את החום בחדר ואת המאמץ של המזגן על מנת לקרר אותו.

אל תשכחו לכבות את המזגן

אם אתם יוצאים מהבית, שימו לב לוודא כי כל אמצעי המיזוג כבויים. לא מעט פעמים אנשים שוכחים את המזגן דלוק שעות ארוכות כאשר הם כלל לא בבית וחשמל יקר מתבזבז לשווא.

נקו את הפילטרים

בניגוד למה שרבים חושבים, לא קשה לנקות את הפילטרים של המזגן. ניקוי כזה כדאי לבצע בכל עונת מעבר, לפני הקיץ ולפני החורף. פילטרים נקיים יקלו על המדחס להוציא את האוויר וכך לא רק שיחסכו בחשמל, אלא גם ישמרו על אורך חייו של המזגן למשך זמן רב יותר.