יתרונות של מזגן  VRF

כל מי שבא לברר מעט על מזגנים, נתקל במונח הזה של מזגן VRF. זה למעשה המזגן הפופולארי ביותר בשנים האחרונות ואנחנו עדים לכך כי רבים בוחרים במזגנים אלו.

אז מהם היתרונות של מזגני VRF?

VRF  זה קיצור של המילים – Variant Refrigerant Flow. מדובר במזגנים הפועלים על בסיס של טכניקה המשנה את הנפח של זרימת האוויר בהתאם לטמפרטורה המשתנה בחלל. המזגן נועד להגן אל הוויסות של הטמפרטורה שתהיה ותישאר קבועה כל הזמן. מערכת כזו פועלת בעזרת יחידה חיצונית אחת אשר מחוברת למספר רב של יחידות פנימיות.

למה זה טוב?

  • חיסכון בחשמל – אז אמרנו כי ישנה יחידה אחת המחוברת למספר יחידות פנימיות. עם זאת, לכל יחידה יש את הפעילות שלה ואת ההתאמה שלה לצרכים שיש בחלל כך שהשימוש הוא בדיוק בהתאם לצורך. זה מוביל כמובן לירידה בצריכת החשמל.
  • פעילות שקטה – מזגני VRF הם מזגנים שפועלים בשקט. ברור שעובדה זו תורמת רבות לאיכות החיים של המשתמשים.
  • מזגנים עם איכות לאורך זמן – מזגני VRF הם מזגנים חזקים מאוד והן מוכיחים עמידות לאורך שנים ארוכות. כך שבהחלט שווה להשקיע בהם למרות המחיר שהוא יחסית גבוה למזגנים מסוגים אחרים.
  • חיסכון במקום – כפי שכבר ציינו, מזגני VRF הם מזגנים שפועלים רק עם יחידה אחת. ברגע שיש לכם מספר גבוה של יחידות פנימיות, אתם מרוויחים את החיסכון במקום עבור כל היחידות החיצוניות. (ברור שאם מדובר ביחידה אחת או שניים החיסכון במקום לא יהיה כל כך משמעותי)
  • התקנה מפוקחת- ההתקנה של מזגנים אלו לא יכולה להיעשות על ידי כל מתקין מזגנים. לצורך ההתקנה יש לפנות אך ורק על ידי מתקין מוסמך של VRF. הוא זה שיוודא כי ההתקנה אכן נעשית בצורה הנכונה והמקצועית ביותר.
  • התאמה של המזגן לגודל החלל – ברגע שבוחרים בהתקנה של מזגנים אלו, הרי שניתן להתאים לכל חלל את המזגן בגודל הרצוי. כך יתקבל המיזוג המדויקת והנכון לכל חלל בהתאם.

התקנה של מזגני VRF

אז איך מתקינים את המזגנים הללו?

ההתקנה של מזגני VRF נעשית בצורה שונה מהתקנה של מזגנים רגילים. לצורך ההתקנה יש צורך בתכנון מקיף ומקדים על ידי איש מקצוע שישרטט את הבניין וימצא את הנקודה המתאימה ביותר להתקנה של היחידה. אחר כך יהיה עליו לתכנן את התקנות המעבים לכל חלל במבנה.

ההתקנה עצמה עשויה לארוך מספר ימים בעזרת אנשי מקצוע ויחייב אחר כך גם הפעלה של המזגן למשך 24 שעות על מנת לוודא כי אכן הכול יהיה מותקן כמו שצריך.

התקנה של מזגן תחייב לרוב גם עבודה של קידוח בבטון לצורך העברת הצנרת והתשתיות וגם זה חייב להיעשות בצורה מקצועית מדויקת ונכונה.