מהן הסיבות לכך שהמזגן מקצר?

אם שאלתם את עצמכם מה הסיבות לכך שהמזגן מקצר, צריך להבחין בין מקרים שונים של מזגן מקצר. האם המזגן מקצר לאחר מספר דקות של הפעלה? האם מיד בהפעלתו? אולי רק בעת שמפעילים את המזגן על חימום? כך או כך, טכנאי מזגנים ישאל גם הוא את השאלות האלו.  מה הסיבות שהמזגן מקצר וכיצד ניתן לתקן זאת? האם תיקון מזגן מקצר יעלה אלפי שקלים? בואו נתחיל מהסוף להתחלה. לבסוף, חשוב לזכור שבמרבית המקרים תיקון מזגן מקצר יעלה בערך 250 – 380 ₪ בממוצע. במקרים מסוימים, טכנאי מזגנים עשוי גם להגיע למסקנה שיש בעיה במדחס, מה שאכן עשוי להגיע לאלפי שקלים. אבל אל נמהר להסיק מסקנות, קודם נבדוק מה הסיבות שהמזגן מקצר לאחר הפעלה או בזמן הפעלה ממושכת.

מה הכי חשוב לדעת על מזגן מקצר

קודם כל, כנראה שהכי חשוב להדגיש – מזגן מקצר היא בעיה שיש לסדר בהקדם. אם המזגן יוצר את הבעיה הזו בגלל חיווט חשמלי בלוי, חובה לתקן את זה בהקדם מטעמים בטיחותיים. כבלים של חשל שצוברים בלאי הם כבלים מסוכנים, הם יכולים אפילו לעלות באש בזמן קצר בחשמל או במזגן.  אם המזגן מקצר לאחר מספר דקות של הפעלה, אנחנו ממליצים לכם לעבור על הכבלים של החשמל. אם אתם משתמשים במאריך חשמלי, מוטב לבדוק אותו גם בכדי לוודא שהוא לא ניזוק. במקרים אחרים, המזגן יכול לקצר כשמעבירים אותו לפעולה של חימום הבית.

מזגן מקצר בחימום מדוע זה קורה

אם המזגן מקצר לאחר העברתו לפעולה של חימום, ייתכן שאתם עומדים בפני בעיה של כבל מזגן תקול. הכבל תפקידו להכניס לפעולה את המדחס של המזגן. במקביל, גם ייתכן כי תרמוסטט המזגן תקול גם הוא. אם תרמוסטט המזגו תקול, יהיה בדרך כלל זול יותר להחליפו מאשר לרכוש מזגן חדש. יחד עם זאת, הכבל של המזגן עשוי לעלות יותר מהכבל. כמובן, יש לקחת בחשבון גם את עלות ההתקנה של החלקים האלו. לרוב, ביקור של טכנאי מזגנים יעלה לכם בין 250 – 350 ₪. כמובן, המחיר מתייחס לביקור עצמו. במידה שיהיה צורך לתקן גם תקלות מיזוג, יתווסף מחיר התיקון על עלות הביקור של איש המקצוע.

מקרים אחרים בהם מזגן עשוי לקצר חשמל

במקרים נוספים, ייתכן כי מזגן מקצר אחרי רבע שעה, מזגן מקצר ללא הפעלה, אחרי גשם ועוד. ככה או ככה, אנחנו ממליצים באופן גורף לא להתעסק עם מזגנים ולנסות לתקן אותם לבד. אם אין לכם ניסיון או רקע בעבודות חשמל, הימנעו מלהתעסק עם חשמל. שמרו על חייכם.

וטיפ אחרון מאיתנו, כדאי לערוך השוואת מחירים בין טכנאי מזגנים מקצועיים לתיקון מזגן. השוואת מחירים לתיקון מזגן תאפשר לכם לאתר את בעל המקצוע הכי אטרקטיבי. במקביל לכך שעורכים השוואת מחירים לטכנאי מיזוג אוויר, חשוב גם לבדוק את הסמכות איש המקצוע. יש לדוק כי הוא אכן טכנאי מזגנים מורשה לתיקון מזגנים.